Jdi na obsah Jdi na menu

Sazba D57

 

Topením tepelným čerpadlem přináší  v dnešní době komfort. Není potřeba komínu a tím spojené revize, není potřeba plynu, provoz celého objektu jen elektrickou energií přináší další úspory.

 

Většina domácností používá sazbu D02. Při přechodu na sazbu D57 se dostává celá spotřeba domácnosti cca na polovinu sazby původní. Takže svítíme, pereme, pečeme za polovic.

 

Sazba D57 je dvoutarifová sazba pro vytápění topným elektrickým spotřebičem a s operativním řízením doby platnosti nízkého tarifu po dobu 20 hodin.

 

Co je nutné pro přechod na sazbu D57 provést:

 

1) Vyplnit a doručit na ČEZ tiskopis s názvem "Žádost o připojení elektrického zařízení". Zde se uvádí informace o TČ. Od podání má ČEZ na vyjádření 30 dnů. Potřebné informace nutné k vyplnění žádosti sdělím dle potřeby.

 

2) Pokud  bude žádost schválena, bude Vám doručena smlouva, která se podepsaná musí doručit zpět na ČEZ. 

 

3) Nyní je nutné zajistit elektrikáře, který musí zkontrolovat rozvaděč elektroměru pro připojení HDO a vydá dokument pro ČEZ, který slouží zároveň jako revizní zpráva. 

 

4) Poté je nutné tuto revizi společně s výpočtem tepelných ztrát a protokolem o instalaci tepelného čerpadla (oba dokumenty předávám po instalaci čerpadla) doručit zpět na ČEZ.

 

 

Pro další informace mě neváhejte kontaktovat.